2023 ULUSLARARASI KONYA YARI MARATONU VE 10 KM YOL KOŞUSU STATÜSÜ
• Yarışma Türkiye Atletizm Federasyonu ve WA yarışma kurallarına uygun olarak yapılacaktır.
• Yabancı uyruklu sporcular Türkiye vizesi geçmemiş olmak kaydıyla ve pasaportlarını ibraz etmek koşuluyla yarışmalara katılabileceklerdir.
• Genel klasmana giren 5 Yabancı sporcuya para ödülü verilecektir.(not:yabancı sporcular kendi aralarında sıralanmayacaktır.)
• 10 Km Yol Koşusu’nda yabancı sporculara para ödülü verilmeyecektir
• Yarışma sırasında sporcuların yanında hiçbir özel aracın seyrine izin verilmeyecektir. Parkurda sadece görevli araçlar seyredebilecektir.
• Yarışma ile ilgili gerekli sağlık, güvenlik, yarışma parkurunun hazırlanması ve göğüs numaralarının temini, çip sistemi kurulumu yarışmayı düzenleyen KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ tarafından sağlanacaktır.
• Yüklenici firma yarışmaların bitiminde yarışma sonuçlarını yazılı mail ortamında pdf ve excel formatlarında hakem çizelgeleri ile birlikte teknik delegeye teslim edecektir.
• Tüm organizasyon KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’ne ait olup, teknik konular Türkiye Atletizm Federasyonu ve Konya Atletizm İl Temsilciliği denetimindedir.
• Müsabakaya katılan ve dereceye giren sporcular ödül töreninde organizatörün verdiği günün anlam ve önemini belirten formayı giymek zorundadır.
• Göğüs numaraları ve koşu kitleri dağıtım bilgisi önümüzdeki günlerde internet sitemizden duyurulacaktır. Toplu numara dağıtımı yapılmayacak olup, konuya ilişkin organizasyon yetkililerine ısrar edilmemelidir.
• Yarışmaya katılan sporcular kayıt sayfasında bulunan aşağıdaki beyanı okumuş ve kabul etmiş sayılacaklardır.
• Yarı maraton katılımcılarının 15 Ekim 2023 tarihi itibari ile 16 yaşını tamamlamış olmak gerekmektedir.
Faaliyet esnasında mesuliyet tamamen katılımcılara aittir. Katılımcılar kayıt anında muvafakatname dolduracaklardır.
‘’Yukarıda yazısı olan ben, kendi adıma ve varislerim, yöneticilerim, şahsi ve hukuki temsilcilerim adına, 2023 yılı “15 Ekim Konya Yarı Maratonu” öncesi ve sonrasında, aktiviteler esnasında başıma gelebilecek herhangi bir sakatlık, hasar ve ölüm durumlarında organizatörlerin, organizasyonda görevli kişilerin, organizasyon temsilcilerinin sorumlu tutulmayacağını, her türlü sorumluluğun şahsıma ait olduğunu; bu koşuya katılmam için tıbbi bakımdan hiçbir engelimin olmadığını, bu koşu için fiziksel olarak yeterli olduğumu kabul ediyor ve ayrıca şahsıma ait 2023 yılı “15 Ekim Konya Yarı Maratonu” da çekilmiş her türlü fotoğraf ve film kaydının, reklam dahil tüm yasal amaçlı kullanımlarına izin veriyorum. Organizasyona katılmak için kayıt yaptırdıktan sonra herhangi bir sebeple organizasyona katılmadığım takdirde bu kayıtta elde ettiğim haklarımı talep etmeyeceğimi beyan ediyorum.

ZAMAN ÖLÇÜMÜ

Zaman ölçümü yarışmacılara verilecek olan çipler ile yapılacaktır.
Yarış için süre sınırı yarı maraton için 180 dakikadır.

TOPLANMA YERİ

Yarışmacılar, koşular için çıkış noktası olan Mevlana Kültür Merkezi önünde yarışma öncesi toplanacaklardır.

DİSKALİFİYE

Göğüs numarası başkalarına devredilemez. Yarış güzergâhından çıkılması, güzergâhın değiştirilmesi, göğüs numarasının göğüs hizasında takılmaması ve göğüs numarasının başkalarına devredilmesi diskalifiye olunmasına sebep olur. Parkur üzerinde bulunan kontrol noktalarından geçmeyen sporcular diskalifiye edilir. Parkurun belli noktalarında yarışma anı kameralarla izlenecektir. Etkinlik teknik kuralları Atletizm Federasyonu ilgili talimatnamesi ve WA talimatnamesi gereğince uygulanacaktır.

KİŞİSEL EŞYALAR

Katılımcıların para, saat ve diğer değerli eşyalarını yanlarında getirmemeleri önerilir. Kayıp olan değerli eşyalardan organizasyon komitesi sorumlu değildir. Organizasyon komitesi, tüm katılımcıları kayıt formunda yer alan beyanı okumuş ve kabul etmiş sayar.

ÖDÜLLER

Kadın ve Erkek Genel Kategorilerinde kürsüye çıkan herkese özel tasarlanmış madalya kupa ve para ödülleri verilecektir. Yarı maraton statüsünde genel klasman Türk ve yabancı sporculara, yaş gruplarında ise yalnızca Türk yarışmacılar arasında ilk 5’e giren sporculara ödüller verilecektir. Yabancı uyruklu sporcular ilk 20 içerisinde olmak şartı ile 5 kişi ödülden faydalanabilir. Yarışmada genel klasmanda dereceye giren sporcular yaş grupları ödül sıralamasında yer almayacaklardır. Ödüllerin kapsamı ayrıca etkinlik web sitesi üzerinden duyurulacaktır.

YAŞ GRUPLARI

35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75+ yaş gruplarında kadın ve erkek olmak üzere sonuç tasnifi yapılacaktır.

UYARILAR

Organizasyona dair belirtilen tüm bilgilerde idare tarafından değişiklik yapılabilir (örneğin; güzergâh, tarih, çip dağıtım alanı vb.). Olası değişikliklerle ilgili bilgilerin tamamı sosyal medya hesapları ve etkinlik web sitesi aracılığıyla duyurulacaktır.