Kişisel Bilgilerin Kullanımı

www.konyayarimaraton.com (“Site”), Konya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Derneği İktisadi İşletmesi'ne ait bir internet sitesidir. Bu gizlilik politikası, site üzerinde bulunan bilgilerinizin nasıl korunduğu ve kullanıldığı ile ilgili bilgiler içermektedir. Site’ye giriş yaparak veya Site’yi kullanarak bu Gizlilik Politikası Sözleşmesi’nin tamamını okuduğunuzu, anladığınızı ve tüm maddelerini kabul ettiğinizi onaylamaktasınız.

Alışveriş Güvenliği ve SSL Sertifikası

Sitemizde kredi kartınızla yapacağınız tüm alışverişleriniz 128bit SSL sertifikasıyla güvence altına alınmıştır. SSL (Secure Soket Layer) bağlantısı bizim sayfamızda alışılmışın dışında olarak, sadece kart ödemeleri sırasında değil, web sitemize bağlandığınız andan kapatıncaya kadar her türlü aşamada aktiftir. Sayfamız üzerinde her türlü işleminiz SSL ile güvence altındadır.

SSL yazılımları, müşteri-işletme-banka arasındaki bilgi akışının, çözülme ihtimali matematiksel olarak çok düşük ve teknik açıdan zor olan 64 bit teknolojileriyle şifreli olarak yapılmasını sağlamaktadır.

Web sitemize kayıt olurken kullandığınız üyelik ve kişisel bilgileriniz gizli tutulmakta olup sizin onayınız dışında hiç kimseyle paylaşılamaz.

Kişisel Bilgilerin Kullanımı

Konya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Derneği İktisadi İşletmesi gerekli gördüğünde kullanıcıların kişisel bilgilerini yapılan işlemlerle ilgili olarak veya işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından doğrudan pazarlama yapmak amacıyla kullanabilir. Site tarafından talep edilen bilgiler veya kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler veya Site üzerinden yapılan işlemlerle ilgili bilgiler, Konya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Derneği İktisadi İşletmesi ve işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından, Site’nin üyeleri ve işletmeler ile yaptığı sözleşmeler ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında olsa dahi, kullanıcının kimliği ifşa edilmeden, çeşitli istatistiksel değerlendirmeler yapmak, veritabanı oluşturmak veya pazar araştırmaları yapmak için kullanılabilir.

5651 sayılı kanun gereği, hizmet ve içerikleri barındıran sistemi sağlayan ve işleten kişi olarak, sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve Site’de çıkabilecek sorunların giderilebilmesi için, Konya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Derneği İktisadi İşletmesi gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Derneği İktisadi İşletmesi, site dâhilinde başka sitelere link verebilir. Link vasıtasıyla erişilen sitenin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk bize ait değildir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Derneği İktisadi İşletmesi , işbu Gizlilik Politikası’nda aksi belirtilmedikçe ve aşağıda belirtilen sınırlı durumlar haricinde, işbirliği içinde olmadığı şirketlere ve üçüncü kişilere kullanıcılara ait bilgileri açıklamayacaktır.

Bu durumlar;

a. Yetkili hukuki otoriteler tarafından çıkarılan ve yürürlükte olan Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik v.b. hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uyulması,

b. Konya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Derneği İktisadi İşletmesi’nin üyeleri ve İşletmeler ile yaptığı sözleşmelerin gereklerinin yerine getirilmesi ve bunların uygulamaya konulması,

c. Yetkili idari veya adli otoriteler tarafından, usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütülmesi amacıyla kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi ve

d. Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi verilmesi halleridir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Derneği İktisadi İşletmesi’nin gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, Web Sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, Konya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Derneği İktisadi İşletmesi’nin herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Derneği İktisadi İşletmesi, işbu Gizlilik Politikası hükümlerini, dilediği zaman Web Sitesinde yayımlamak suretiyle, tek taraflı olarak değiştirebilir. Konya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Derneği İktisadi İşletmesi’nin değişiklik yaptığı Gizlilik Politikası hükümleri, Web Sitesinde yayımlandığı tarihte yürürlüğe girer.