2024 ULUSLARARASI KONYA YARI MARATONU VE 10 KM YOL KOŞUSU STATÜSÜ

• Yarışma Türkiye Atletizm Federasyonu ve WA yarışma kurallarına uygun olarak yapılacaktır.

• Yabancı uyruklu sporcular Türkiye vizesi geçmemiş olmak kaydıyla ve pasaportlarını ibraz etmek koşuluyla yarışmalara katılabileceklerdir.

• 10 Km Yol Koşusu’nda yabancı sporculara para ödülü verilmeyecektir.

• Yarışma sırasında sporcuların yanında hiçbir özel aracın seyrine izin verilmeyecektir. Parkurda sadece görevli araçlar seyredebilecektir.

• Yarışma ile ilgili gerekli sağlık, güvenlik, yarışma parkurunun hazırlanması ve göğüs numaralarının temini, çip sistemi kurulumu yarışmayı düzenleyen KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ tarafından sağlanacaktır.

• Tüm organizasyon KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’ne ait olup, teknik konular Türkiye Atletizm Federasyonu ve Konya Atletizm İl Temsilciliği denetimindedir.

• Müsabakaya katılan ve dereceye giren sporcular ödül töreninde organizasyon tarafından belirlenen günün anlam ve önemini belirten formayı giymek zorundadır.

• Göğüs numaraları ve koşu kitleri dağıtım bilgisi önümüzdeki günlerde internet sitemizden duyurulacaktır. Toplu numara dağıtımı yapılmayacak olup, konuya ilişkin organizasyon yetkililerine ısrar edilmemelidir.

• Yarışmaya katılan sporcular kayıt sayfasında bulunan aşağıdaki beyanı okumuş ve kabul etmiş sayılacaklardır.

• Yarı maraton katılımcılarının 26 Mayıs 2024 tarihi itibari ile 16 yaşını tamamlamış olmak gerekmektedir.

Faaliyet esnasında mesuliyet tamamen katılımcılara aittir. Katılımcılar kayıt anında muvafakatname dolduracaklardır.

‘’Yukarıda yazısı olan ben, kendi adıma ve varislerim, yöneticilerim, şahsi ve hukuki temsilcilerim adına, 2024 yılı “26 Mayıs Konya Yarı Maratonu” öncesi ve sonrasında, aktiviteler esnasında başıma gelebilecek herhangi bir sakatlık, hasar ve ölüm durumlarında organizatörlerin, organizasyonda görevli kişilerin, organizasyon temsilcilerinin sorumlu tutulmayacağını, her türlü sorumluluğun şahsıma ait olduğunu; bu koşuya katılmam için tıbbi bakımdan hiçbir engelimin olmadığını, bu koşu için fiziksel olarak yeterli olduğumu kabul ediyor ve ayrıca şahsıma ait 2024 yılı “26 Mayıs Konya Yarı Maratonu” da çekilmiş her türlü fotoğraf ve film kaydının, reklam dahil tüm yasal amaçlı kullanımlarına izin veriyorum. Organizasyona katılmak için kayıt yaptırdıktan sonra herhangi bir sebeple organizasyona katılmadığım takdirde bu kayıtta elde ettiğim haklarımı talep etmeyeceğimi beyan ediyorum.


ZAMAN ÖLÇÜMÜ


Zaman ölçümü yarışmacılara verilecek olan çipler ile yapılacaktır.

Yarış için süre sınırı yarı maraton için 180 dakikadır.


* Tüm kategoriler için Genel Klasman'da ''Gun Time'', Yaş Kategorilerinde ''Net Time'' a göre tasnif yapılacaktır.


TOPLANMA YERİ


Yarışmacılar, koşular için çıkış noktası olan Mevlana Kültür Merkezi önünde yarışma öncesi toplanacaklardır.


DİSKALİFİYE


Göğüs numarası başkalarına devredilemez. Yarış güzergâhından çıkılması, güzergâhın değiştirilmesi, göğüs numarasının göğüs hizasında takılmaması ve göğüs numarasının başkalarına devredilmesi diskalifiye olunmasına sebep olur. Parkur üzerinde bulunan kontrol noktalarından geçmeyen sporcular diskalifiye edilir. Parkurun belli noktalarında yarışma anı kameralarla izlenecektir. Etkinlik teknik kuralları Atletizm Federasyonu ilgili talimatnamesi ve WA talimatnamesi gereğince uygulanacaktır.


KİŞİSEL EŞYALAR


Katılımcıların para, saat ve diğer değerli eşyalarını yanlarında getirmemeleri önerilir. Kayıp olan değerli eşyalardan organizasyon komitesi sorumlu değildir. Organizasyon komitesi, tüm katılımcıları kayıt formunda yer alan beyanı okumuş ve kabul etmiş sayar.


ÖDÜLLER


•Kadın ve Erkek Genel Kategorilerinde kürsüye çıkan herkese özel tasarlanmış madalya kupa ve para ödülleri verilecektir.

•21 K ve 10 K yarışmalarında ;genel klasman ve yaş kategorilerinde ilk 3 sporcu kürsüye çıkmaya hak kazanacaktır.

•Yarı maraton statüsünde genel klasman Türk ve yabancı sporculara, yaş gruplarında ise yalnızca Türk yarışmacılar arasında ilk 7’e giren sporculara ödüller verilecektir.

•10 Km Yol Koşusu’nda yabancı sporculara para ödülü verilmeyecektir.10K genel sıralamada ilk 7 ye ,yaş kategorilerinde ise ilk 5’e giren sporculara para ödülü verilecektir.

• Yabancı uyruklu sporcular ilk 15 içerisinde olmak şartı ile 5 kişi ödülden faydalanabilir.

•İlk 15’ e giren diğer yabancı sporcular ödülden faydalanamayacaktır.

• Yarışmada iki farklı kategoride para ödülü almaya hak kazanan sporcular sadece yüksek olan ödülden faydalanabilir. Dereceye girdiği diğer kategorideki para ödülü ise sıralamada aşağıdan yukarı doğru kaydırma yapılacaktır ve kupa yeni oluşan ilk 3 ‘teki sporculara verilir.

• Ödüllerin kapsamı ayrıca etkinlik web sitesi üzerinden duyurulacaktır.


YAŞ GRUPLARI


35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75+ yaş gruplarında kadın ve erkek olmak üzere sonuç tasnifi yapılacaktır.


UYARILAR


Organizasyona dair belirtilen tüm bilgilerde idare tarafından değişiklik yapılabilir (örneğin; güzergâh, tarih, çip dağıtım alanı vb.). Olası değişikliklerle ilgili bilgilerin tamamı sosyal medya hesapları ve etkinlik web sitesi aracılığıyla duyurulacaktır.