TARİH BELLİ OLDU: 26 MAYIS 

Konya Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen, Uluslararası Konya Yarı Maratonu için kayıtlar başladı. 21 km, 10 km ve Halk Koşusu kategorilerinde yapılacak organizasyon 26 Mayıs 2024 tarihinde start alacak

Birçok etkinliğe ve organizasyona ev sahipliği yapan Konya’da Uluslararası Konya Yarı Maratonu için geri sayıma geçildi. 26 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleştirilecek organizasyonda kayıtlar başladı. İlk olarak 2022 yılında düzenlenen “Konya Yarı Maratonu” sporseverler tarafından büyük ilgi görüyor. 26 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek maraton her yıl olduğu gibi 21 kilometrelik Yarı Maraton, 10 Kilometre Koşusu ve Halk Koşusu olmak üzere üç farklı kategoride yapılacak. Geçtiğimiz yıl 25 ülkeden yaklaşık 100 yabancı sporcunun katıldığı maratonda toplamda 2 bin 530 yarışmacı ter dökmüştü. 

“Hareketin Merkezinde Ol!..” 

 “Hareketin Merkezinde Ol!” ve “Koşmak için Engel Yok” sloganlarıyla aktif bir yaşam tarzını ve fiziksel aktivitenin önemi vurgulandığı Uluslararası Konya Yarı Maratonu ile ilgili ayrıntılı bilgiye ve kayıt formuna “konyayarimaraton.com” adresinden ulaşılabiliyor.